Geschiedenis die de machtsstrijd laat zien waarbij godsdienst een dekmantel is
Zoals bij ons in het Westen is ook in het Midden-Oosten godsdienst een manier om machtshonger te verdoezelen. In dit boek wordt chronologisch een verschuiving van macht weergegeven, waardoor sommige uitspraken van politici (of ze de geschiedenis echt kennen, weet ik niet) beter te begrijpen. Om uit vastgeroeste ideeën te geraken, is het inderdaad beter de machtsevoluties bij verschillende volkeren/landen/godsdiensten en de verschuivingen van macht, godsdienst en landoppervlakten, te kennen.
Dit boek geeft de verschillende thema's chronologisch goed weer. Jammer genoeg, voor mij althans, wordt het een te grote wirwar van feiten doordat er zoveel belangen worden uitgespeeld.
Toch boeiend om te lezen, voorzover je het hele boek kan verteren.
Synopsis
Bespreking van historische en politieke gebeurtenissen die leidden tot de complexe politieke situatie in het Midden-Oosten in de 21e eeuw. Met kaarten.