Hoe het absurde ook boeiend kan zijn
Rob Van Essen gaat wel heel ver in zijn absurde verhaallijn en toch weet hij mij als lezer bij de les te houden.
Stel een reclameman in een plasticpak maakt publiciteit voor een schoonmaakmiddel, kwetst zich en in plaats van een snijwond loopt de verpakking leeg met schoonmaakmiddel. De verteller die als hulpje in de winkel getuige is van dit voorval, gaat op zoek naar een verklaring voor hetgeen gebeurde: een man in een pak met menselijke trekken loopt leeg als wasmiddel.
De auteur weet voldoende ironie in zijn boek te steken om alles in perspectief te plaatsen, er mag dan geen misdaad gepleegd zijn, de queeste naar wat gebeurde blijft boeien. En vooral is dit weer een roman in een heel mooie, verzorgde taal.
Laat u als lezer gaan, geniet van de smalle grens tussen realiteit en magische verbeelding en vooral van een uitmuntende taalmeester.