De afslagen in het leven
Wat als we een andere beslissing hadden genomen in ons leven, wat als we een andere afslag hadden genomen op het pad van het menselijk leven. Dit moet het thema uitmaken van de nieuwe roman van Peter Terrin. Dit gegeven kan vrij eenvoudig worden verteld in een toegankelijk boek maar dan is er een auteur die met een thema aan het werk gaat en vooral de lezer aan het werk en aan het denken zet. Voor mij is dit geen boek dat vlot leest. Er zijn en blijven meer vragen over na lezing, misschien een aanrader voor een leesclub.
De maatschappij schijnt grondig veranderd, veel geweld, een avondklok, verwoestingen, onveiligheid, in dit decor speelt het verhaal, of moet ik zeggen spelen de parallelle verhalen zich af.
Ik vergelijk het boek wel met de roman "Hier kom ik nog op terug" van Rob Van Essen, waarin iemand terug kon keren in het verleden om gemaakte fouten recht te zetten. Dit verhaal is meer rechttoe rechtaan verteld, waar Terrin veel meer open laat.
Geschreven in een zeer mooie taal is dit geen gemakkelijk weg te lezen boek, maar een aanrader voor wie de zoektocht samen met de auteur wil maken.
Synopsis
Een man ontvangt plotseling een grote som geld. Tijdens een nachtelijke chatsessie op de website van de bank breekt iemand in die beweert net als hij vast te zitten in een parallel leven. Dit markeert het begin van een aangrijpende zoektocht.