Dries Decru
Leestip van Dries Decru

Non-fictie horror

19 september 2025

Als je wil meepraten over vluchtelingen: lees dit boek!

Sally Hayden is een freelance journaliste die na contact met een vluchteling in Libië een onderzoek start naar de door Europa gefinancierde detentie/vluchtelingencentra in Libië. Ze beschrijft op een rationele, redelijk droge manier de feiten zoals zij ze te zien en te horen krijgt van de slachtoffers zelf. Daarnaast spreekt zij met betrokken partijen, (ex-)werknemers van betrokken NGO's en politieke stemmen.

De verhalen die boven komen zijn verschrikkelijk, een aanklacht op het hele migratiesysteem waar het Westen zich achter verschuilt en zelfs financiert. Moderne slavernij, foltering, opsluiting, chantage, verkrachting... en valse hoop, blijkbaar is dat wat het Westen de Afrikaanse vluchteling biedt in realiteit. Ondertussen wordt dit systeem hier verkocht als 'DE manier om veilig een (door het westen gekozen) bestemming te bereiken'.

Het is moeilijk om niet in een depressie te verzeilen na het lezen van dit boek. De feiten zijn zo hard, ik bleef achter met een gevoel van machteloosheid en ongeloof.

Dries Decru
Leestip van Dries Decru

En de vierde keer zonken we : vluchten langs de gevaarlijkste route van Europa
Titel:
En de vierde keer zonken we : vluchten langs de gevaarlijkste route van Europa
Auteur:
Sally Hayden
# pagina's:
461 p. : ill.
Uitgeverij:
Nieuw Amsterdam
ISBN:
9789046831250
Materiaal:
E-boek
Onderwerp:
Vluchtelingen ; Libië, Migratie
Doelgroep:
Volwassenen

Gerelateerde leestips