Leestip van Luc Van Roosbroeck
Lezen heeft me altijd aangesproken, ook om zelf te proberen iets leeswaardig neer te pennen.

Een vergeten pareltje

15 januari 2026

Hoewel dit boek al meer dan een eeuw geleden geschreven is, heeft het een stilistische opzet dat wij goed kennen uit thrillers. U voelt het, er zitten mooie spanningsbogen in het verhaal van twee zussen, de ene tien jaar ouder dan de andere, die na het overlijden van hun vader (notaris) een mooi leven hebben door de erfenis die hen heel wat eigendommen bezorgden. Marie heeft haar jongere zus Georgine van kindsbeen af moeten opvoeden en blijft zo moederlijke gevoelens koesteren.

Dagelijks komt hun overbuur een bezoekje brengen, en wanneer zijn vrouw sterft, worden de bezoeken intenser en dubbelzinniger. Hij staat overal bekend als rokkenjager en brengt hen beide het hoofd op hol.

De hertaling van Annelies Verbeke blijft het origineel zo trouw mogelijk en met enkele verklaringen van woorden is het boek volledig te begrijpen.

Natuurlijk voelt de schrijfstijl ouderwets aan, maar toch blijft het beklijvend en boeiend geschreven.

Synopsis

Als de minnaar van een notarisdochter in een klein Vlaams dorp ook haar zuster het hof blijkt te maken, volgen dramatische ontwikkelingen.

Leestip van Luc Van Roosbroeck
Lezen heeft me altijd aangesproken, ook om zelf te proberen iets leeswaardig neer te pennen.

Een revolverschot / Virginie Loveling ; gemoderniseerd en van een nawoord voorzien door Annelies Verbeke
Titel:
Een revolverschot / Virginie Loveling ; gemoderniseerd en van een nawoord voorzien door Annelies Verbeke
Auteur:
Virginie Loveling
# pagina's:
190 p.
Genre:
Romans
Uitgeverij:
De Geus
ISBN:
9789044545593
Materiaal:
Boek
Onderwerp:
Zussen, Passionele liefde
Aanbevolen voor:
Aangrijpend,
Betoverend,
Hoogstaand
Doelgroep:
Volwassenen

Gerelateerde leestips