Yes!
Lotte ken ik via Instagram en later hun podcast Lotte’s Hotline. En oh wat mis ik die podcast, mijn woensdagen zijn nooit meer zo fijn als toen er elke week een nieuwe aflevering verscheen.
Maar nu heeft van Eijk een boek! Woehoe! De Meiden Methode past helemaal bij de podcast en hoe ik Lotte (online) ken. Omdat ik haar stem zo vaak gehoord heb hoorde ik die ook in mijn hoofd tijdens het lezen van het boek: supertof.
De Meiden Methode is een heel empowerend boek, met aandacht voor: genderollen, de male gaze, neurodivergentie, thin privilige, LGBTQIA+, pimpeltijd en zo veel meer. Allemaal onderwerpen die Lotte (en mij) nauw aan het hart liggen. Hen weet op een heel enthousiaste manier uit te leggen waarom dingen niet oké zijn en wat wij er samen aan kunnen doen. Heel activistisch maar dan wel op een toffe manier.
De vele illustraties en kleine grappige tekeningetjes maken het voor mij helemaal af. Eén minpuntje: de foto op de binnenkaft had van mij de cover mogen sieren; hot! Zo benieuwd wat hen nog allemaal gaat maken/schrijven/uitbrengen: fan!
Synopsis
Optimistisch manifest voor ‘meiden’, van welk gender dan ook, dat pleit voor een energieke en soms impulsieve of onbeschaamde levenshouding, ter bevordering van het zelfvertrouwen en de zelfliefde. Met illustraties. Vanaf ca. 12 jaar.